Creatieve storytelling campagnes

Het allerleukste om te maken zijn interactieve campagnes. Waarbij ik helemaal los mag gaan met het design, en ik mee kan denken over het concept, teksten, design en techniek.

Willen jullie impact maken met jullie verhaal? Maakt jullie organisatie de wereld een beetje beter? En wil je samenwerken met iemand voor wie werk nooit voelt als werk? Neem dan contact op voor een brainstorm!

Lees hieronder meer over de twee unieke (genomineerde!) campagnes die ik bouwde voor Bits of Freedom en the GREENS/EFA.

Scrollytelling websites over onderzoeksresultaten

#RijRookvrij campagne

Voor een groep onderzoekers van het Erasmus MC maakten we een infographic en een scrollytelling website met hun verhaal. Het is een nationale campagne om er bij de regering op aan te dringen nieuwe wetgeving te maken om roken in auto’s te verbieden als er kinderen in de buurt zijn. Het resulteerde in een kamerbrief en voortdurende inspanningen om deze wetgeving mogelijk te maken.

Kansenongelijkheid in de zorg

Op basis van onderzoek van een promovendus die werkt aan equity bij toelating tot medische opleidingen, heb ik een campagne met infographic gemaakt voor gebruik op sociale media. Ze wilde beleidsmakers overtuigen om actie te ondernemen. We sponsorden ook een scrollytelling website over dit belangrijke onderwerp.

Korte cursus manipulatie

Voor privacyrechtenorganisatie Bits of Freedom ontwikkelde ik een volledige campagne over manipulatie door sociale media. Ik dacht mee over de teksten en concept, en ontwikkelde de stijl, website, animaties, sociale media campagne en zelfs een NPO spotje!

A future without manipulation

De Europese partij the GREENS/EFA vroeg me om hun EU campagne over de aanstaande Digital Services Act te maken (een nieuwe wetgeving om surveillance-based advertising te verbieden). Een van de leukste projecten ooit waarbij ik helemaal los kon gaan met het design, interactiviteit en storytelling. Met als inspiratie het design van Windows95 (met Clippy!).

Korte Cursus Manipulatie

Voor privacyrechtenorganisatie Bits of Freedom ontwikkelde ik een volledige campagne over manipulatie door sociale media. Ik dacht mee over de teksten en concept, en ontwikkelde de stijl, website, animaties, sociale media campagne en zelfs een NPO spotje!

Fantastische campagne, een van de beste die ik in 10 jaar gezien heb. Strak design, duidelijke taal, duidelijke boodschap. Ik werk al tien jaar in dit veld en weet hoe moeilijk het is om dit soort technische onderwerpen begrijpelijk en aantrekkelijk te maken voor het grote publiek. Dit is echt fantastisch!!

Scrollytelling website

Een leuke manier van een verhaal vertellen is met een website waarbij je al scrollend het verhaal leest. Dit wordt ook wel “Scrollytelling” genoemd. Voor deze website gebruikte ik 3D elementen die langzaam in beeld kwamen en meebewegen met je muis.

We moesten het script voor de website regelmatig herschrijven om het verhaal kort en bondig te vertellen.

Animatievideo & NPO spotje

En toen moest er een NPO spotje gemaakt worden om de campagne te promoten! We schreven een nieuw script waarmee we in 36 seconden het hele verhaal vertelden.

Liesbeth kwam telkens met creatieve en passende oplossingen en speelde een grote rol in het creatieve proces. Ze wist ons in dat proces ook waar nodig aan de hand te nemen, door nodige vragen te stellen, of een aantal opties voor te leggen om de mogelijkheden in kaart te brengen.

– Esther Crabbendam, Bits of Freedom

Advertentie in de Groene Amsterdammer

Ook voor printmaterialen kun je me inzetten. Voor de Groene Amsterdammer maakte ik een full-page advertentie.

Sociale media pakket

Natuurlijk wil je zo’n leuke campagne ook promoten op sociale media. Ik maakte geanimeerde GIFjes en allerlei afbeeldingen om te delen op Instagram, Facebook en Twitter.

A future without manipulation

De Europese partij the GREENS/EFA vroeg me om hun EU campagne over de aanstaande Digital Services Act te maken (een nieuwe wetgeving om surveillance-based advertising te verbieden). Een van de leukste projecten ooit waarbij ik helemaal los kon gaan met het design, interactiviteit en storytelling. Met als inspiratie het design van Windows95 (met Clippy!).

Thanks to Liesbeth, we managed to simplify a difficult topic to our audience. The website looks fun and engaging for anyone who would like to know more about online manipulation. Her creativity, willingness to understand our needs and concerns enable us to build a website that reflects our visual identity and our goals. I highly recommend her and I hope to work with her on other projects in the future.

Narmine Abou Bakari, Privacy and Data Protection Legal Counsel GREENS/EFA

Scrollytelling website in Windows95 design

De briefing van mijn opdrachtgever zat vol met retro GIFjes. Daarom koos ik voor een retro Windows95 design, met van die irritante pop-ups om te laten zien hoe vervelend het is als je privacy geschaad wordt. Die pop-ups ontwierp ik trouwens zelf in CSS, zodat ze er ook op mobiel goed uitzagen!

Rapport cover ontwerp

De basis van de campagne was een wetenschappelijke studie. Ik ontwierp de cover van het rapport in dezelfde stijl als de website.

Windows95 desktop nagebouwd

Omdat het kon bouwde ik de desktop uit 1995 na, met clippy en een inbox. Alles werkt gewoon zoals je gewend bent. Probeer het zelf uit!

afuturewithoutmanipulation.eu/societal-costs/

Veel impact op sociale media!

Wil jij ook zo’n interactieve campagne? Neem contact met me op!

Vertel me over jullie project! Ik brainstorm graag mee in een vroeg stadium over het concept, de teksten, de vorm en de interactieve elementen. Een geen zorgen over de techniek! Ik bouw alles zelf, en maak het gemakkelijk voor jullie om in de toekomst aan te kunnen passen.